cele hodowli

Głównym celem mojej maleńkiej hodowli jest to, by przychodzące na świat kocięta były doskonale zbudowane i umaszczone, miały idealny charakter. Dlatego tak bardzo zawsze starałam się wybrać możliwie jak najlepszego partnera dla mojej kotki Odessy. Takim partnerem, począwszy od drugiego miotu, był CH Mountainpark Sunshine, sprowadzony z jednej z najlepszych hodowli kanadyjskich Mountainpark. Potwierdzeniem słuszności dokonanego wyboru były najwyższe oceny uzyskiwane przez ich potomstwo na międzynarodowych wystawach kotów rasowych, w tym także częste nominacje do BIS, tj. tytułu najpiękniejszego kota wystawy. W szczególności podkreślana była przez sędziów zgodna ze wzorcem budowa kota, piękne, niezwykle jedwabiste i gładkie futerko z połyskiem (glitterem).

Wszystkie kocięta z każdego miotu dziedziczyły najlepsze cechy charakteru rodziców, takie jak inteligencja, łagodność wobec ludzi i innych zwierząt. Nigdy nie zachowywały się agresywnie, utrzymywały bliski kontakt z człowiekiem. Kocięta bardzo chętnie i szybko uczyły się i zapamiętywały komendy. Dowiaduję się o tym od nowych opiekunów kotków z mojej hodowli…

Dążąc do utrzymania założonych celów, na kolejnych partnerów moich kotek wybierałam nadal doskonałych, utytułowanych kocurów: CH Azanabengals Angel Heart Schelwood, EC Tamleopardens Divine, IC Coyote A-Murra*UA. Kocurki te pochodzą z wiodących linii amerykańskich i europejskich.

Mam nadzieję, że te doskonałe cechy budowy i charakteru rodziców przekazane zostaną ich dzieciom. Obok cech dziedzicznych, ogromne znaczenie ma wychowywanie kociąt, doskonalenie ich charakteru. Moja hodowla jest małą domową hodowlą. Poświęcam kociętom dużo czasu, ucząc ich właściwych zachowań i bliskości z człowiekiem. Otoczone są miłością. Podkreślenia wymaga też doskonałe odżywianie kotków w mojej hodowli, jedzą mięso wołowe, wysokiej jakości karmę mokrą i  suchą.

Cele hodowli realizuję we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Kotów PFA, Modra 1, 02-661 Warszawa, którego jestem członkiem. Stowarzyszenie to zrzeszone jest w Polskiej Federacji Felinologicznej FELIS POLONIA, będącej z kolei członkiem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej (Fédération Internationale Féline).